O studio

O studio

 

Nazwa studia jest swego rodzaju grą – każdy projekt, który w studiu powstaje, jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak przebić się przez komunikacyjny chaos i nadmiar informacji?

 

Studio powstało z myślą o tworzeniu nowoczesnych, klarownych komunikatów. Podstawowym zadaniem jest znalezienie języka komunikacji, który byłby odpowiedni do przekazania konkretnej informacji do konkretnego odbiorcy.

 

Na pierwszym planie zawsze jest precyzyjny komunikat, warstwa estetyczna jest ważnym elementem ale podporządkowanym funkcji.

 

Sprawdź portfolio

Kto za tym stoi?

 

Inicjatorem i właścicielem Studia Chaotycznego jest absolwentka poznańskiej ASP (kierunek grafika komputerowa) oraz muzyk (We Will Fail) Aleksandra Grünholz.

 

Metoda pracy

 

01. Konsultacja:

Na początku  jest rozmowa – o możliwościach i potrzebach o tym, co chcemy razem zrobić. Tu się poznajemy, pojawia się szereg pytań o markę, o to co komunikujemy, do kogo i w jakim celu.

 

02.Lista rzeczy do zrobienia:

Razem wypracowujemy listę celów i rzeczy do zrobienia.

 

03. Formalności:

Ustalamy sposób współpracy i przekazywania gotowych projektów, budżet, ramy czasowe.

 

04. Research:

To etap poszukiwania inspiracji, referencji wizualnych, sprawdzanie konkurencji, rozwiązań, które już się sprawdziły. Z taką wiedzą łatwiej wypracować nowe rozwiązania.

 

05. Projekt i strategia:

Dopiero teraz rozpoczyna się właściwe projektowanie. Najpierw ogólny pomysł, rozmowa na jego temat. Wspólne ustalanie satysfakcjonujących rozwiązań.

 

06. Plan działania:

Konkretyzujemy plan działania, ustalamy deadline’y, kolejność wydarzeń.

 

07. Egzekucja:

Wcielanie pomysłów w życie – tu następuje intensywna wymiana materiałów wizualnych, konsultacja i doszlifowywanie projektów

 

08. Gotowy projekt:

Zbieramy zestaw zaakceptowanych projektów i dostarczamy. W zależności od potrzeb – pliki na poziomie produkcyjnym, dostosowane do wymogów medium albo gotowy produkt w materialnej formie.

2017: Nominacja w konkursie O!PLA za animację „Patience”
2016: Nominacja w konkursie 30/30 za okładkę płyty We will fail „Hand that heals/Hand that bites”
2016: Nominacja KTR w kategorii Ilustracja Portfolio
2016: Nominacja w konkursie Yach Film Festival za animację „Patience”